Medvecukor
Sokan nem is gondolnák, de az a jellegzetes ízű cukorka különleges ízét bizony az édesgyökérnek köszönheti. Európában, ahol a növény igen elterjedt a medvecukor még ma is tartalmazza az édesgyökér kivonatát. (Ezért is javallott enni egy kis medvecukrot gyomorrontáskor.) Amerikában már jórészt ezeket az édességeket ánizzsal édesítik.
Dohány ízesítése
Az Egyesült Államokban gyakori, hogy a dohány keserű ízét némi édesgyökérrel nyomják el. Nincs nehéz dolguk, hiszen az édesgyökérben levő gycyrrhizin nevű anyag körülbelül ötvenszer édesebb az általunk megszokott cukornál.
Barna sör
Igen, még a barna sör is tartalmaz édesgyökér kivonatot, szintén abból a célból, hogy megédesítse e frissítő nedű ízét.
Tea
A gyökérből teát is készíthetünk. Csészénként egy-másfél gyökeret leforrázunk és fontos, hogy 15 percig állni is hagyjuk, majd leszűrjük. Arra mindenképp figyeljünk, hogy a nyálkatartalom megőrzése érdekében célszerű a gyökeret langyos vízzel felönteni és csak rövid ideig főzni. A gyökérből készült főzet naponta háromszor, az étkezések után fogyasztandó, egy-egy csészével. Légúti hurut esetén kiváló gyógymód. Arra viszont figyeljünk, hogy egy-két hétnél tovább egyhuzamban semmiképpen se fogyasztjuk, hiszen mellékhatásai könnyen jelentkezhetnek.
Szirupok
Az édesgyökér köptető és köhögéscsillapító hatására már a népi gyógyászat is felfigyelt. Ma egyes köhögéscsillapítókban is találkozhatunk az anyaggal erős nyálkaoldó képességének köszönhetően.
Testzsírcsökkentő termékek
Az édesgyökér glabridin tartalmának köszönhetően kedvezően befolyásolja a testzsír-százalékot. Csökkenti a koleszterinszintet és a belső szervek zsírosságát. Emellett fogyasztószerként is működik, melyet kapszulák formájában ma már mi is beszerezhetünk. Látványos eredményt érhetünk el vele, ha a kapszulák mellett étrendünk megfelelő és rendszeresen is mozgunk emellé. (Itt te is megrendelheted: Slim flavin 7+)